SSL-sertifikaat
SSL-sertifikaat krüpteerib ühenduse kasutaja brauseri ja www-serveri vahel.
Krüpteering kaitseb suhtlust nii, et välised pooled ei näe konfidentsiaalset infot.
Alates 4.92 € / kuus
Kaitse ja läbipaistvus SSL-sertifikaadiga
Domeenikeskusest saad tellida Sectigo SSL sertifikaadid.
4.92
0
Sectigo PositiveSSL
Baaskaitse jaoks
Telli- Domeeni valideerimine
- 256-bitine krüpteering
- Skandinaavia tähtede tugi
KÕIGE POPIM VALIK
14.17
0
PositiveSSL Wildcard
Kaitse tervele lehele
Telli- Domeeni valideerimine
- Kaitseb aladomeene
- 256-bitine krüpteering
- Skandinaavia tähtede tugi
7.92
0
PositiveSSL EV
Alati turvaline valik
Telli- Laiaulatuslik valideerimine
- Roheline riba
- Dünaamiline märgis
- 256-bitine krüpteering
- Skandinaavia tähtede tugi
Kampaania veel kehtib:
28-11-2022
Kampaania tingimused
* Pakkumine kehtib ainult uutele tellimustele ja esimesel aastal.
Teisel aastal on teenus tavahinnaga.
Kaitse
Sisestage enesekindlust
Veebipõhise äri üks kõige olulisemaid osasid on usaldusväärse keskkonna loomine, kus potentsiaalsed kliendid saavad tunda end turvalisena.
SSL-sertifikaat loob turvalise ühenduse kliendi ja teenusepakkuja vahel.
Turvalisus
Kaitse oma kasutajaid
SSL-sertifikaadita liigub veebilehe info kaitseta. Sellisel juhul võib keegi püüda kinni kaitseta andmed, mistõttu võivad kasutajanimed ja paroolid langeda võõraste kätte.
SSL-sertifikaat muudab sinu veebilehe külastajate jaoks turvaliseks.
SEO
Otsingumootoritele optimeerimine
SSL-sertifikaat mõjutab ka sinu nähtavust Google’i otsingutulemustes.
SSL-sertifikaadi tellimisel tõused Google’i tulemustes kõrgemale ning saad rohkem külastajaid.
Korduma kippuvad küsimused
Mis on SSL-sertifikaat?
SSL-sertifikaat on sinu veebilehe turvateenus. SSL-sertifikaat tagab, et kogu külastajate sisestatud info (nagu kasutajanimed, paroolid ja pangakaardi andmed) edastatakse andmebaasi või arveldussüsteemi turvaliselt ja krüpteeritult. See on oluline lisand, mis annab sinu külastajatele turvatunde.
SSL-sertifikaat on eriti oluline, kui sul on veebipood, kus külastajad peavad peaaegu alati sisestama isiku- ja pangaandmed. SSL-sertifikaat loob krüpteeritud ühenduse teie veebiserveri ja külastajate brauserite vahel. See tagab, et kogu osapoolte vahel saadetud teave jääb privaatseks ja turvaliseks.
Külastajana näed kohe, kui veebileht ei kasuta SSL-sertifikaati. Veebilehe külastamisel näed hoiatust, mis annab teada, et tegemist pole turvalise lehega ning sinult küsitakse, kas soovid lehte siiski külastada. Kui kasutaja tahab lehte näha, peab ta valima vastuseks “jah”. Google märgib kõik SSL-sertifikaadita (HTTP-versiooniga) lehed ebaturvalisteks, ükskõik, kas tegemist on veebipoega või mitte. Isegi, kui tehniliselt pole vajadust SSL-sertifikaadi järgi.
SSL-sertifikaadid on seega olulised ka Google’i otsingutulemustesse jõudmiseks. SSL-sertifikaadiga veebilehed saavad parema positsiooni otsingutulemustes võrreldes lehtedega, kellel sertifikaati pole.
Domeenikeskus pakub nii Let’s Encrypt kui ka Sectigo sertifikaati. Let’s Encrypt on võrdlemisi uus sertifikaadiväljastaja. Let’s Encrypt on olnud pioneerprojekt, veendudes, et krüpteeritud ühendus on suisa internetikasutuse standard. Let’s Encrypt pakub nö Domain Validation (DV) sertifikaate, mida hallatakse täiesti automaatselt. Sa ei pea muretsema kinnituskirjade pärast ega selle pärast, et unustad kogemata sertifikaati uuendada.
Sectigo on üks kõige populaarsemaid sertifitseerijaid ning pakub mitmeid erinevaid variante. Lisaks Domain Validation (DV) sertifikaatidele pakuvad nad ka Organization Validation Certificates (OV) sertifikaate, kinnitamaks, et sinu ettevõte kuulub tõesti üksnes sulle.
Mitme domeeni või alamdomeeni jaoks pakutakse nö WildCard sertifikaate, millele saab lisada piiramatult alamdomeene, samuti saab hankida mitme domeeni sertifikaadid.
Kuidas valida õige SSL-sertifikaat?
Enamikel juhtudel töötab hästi soodsaim PositiveSSL. Kui sul on aga näiteks veebipood, võib potentsiaalsete klientide veenmine olla edukam, kui sul on EV (Extended Validation) sertifikaat.
EV-sertifikaat tähendab, et sertifikaadi väljastaja on sertifikaadi tellija isiku tuvastanud mitmetasandilise protsessi vahendusel. Tavalise sertifikaadi võib tellida igaüks, aga EV-sertifikaadi puhul tuleb läbida ülevaatusprotsess, mille käigus kontrollitakse ettevõtte tausta. Seeläbi saab sertifitseerija väljastada EV-sertifikaadi kindlama teadmisega.
SSL-sertifikaadid, mis on läbinud täpsema valideerimise, kuvatakse brauseris rohelise aadressiribaga, mis suurendab igal juhul enesekindlust. EV-sertifikaadid on küll kallimad, ent need tagavad, et külastajad võivad olla täiesti kindlad oma veebitehingute turvalisuses.
EV-tasemel SSL-sertifikaadid on soovitatud ettevõtetele, kellel on palju internetitehinguid või kus kasutajate tundlikke andmeid tuleb adekvaatselt kaitsta. Vahel on oluline kaitsta ka ühe veebilehe mitut alamdomeeni. WildCard sertifikaadiga saab kaitsta alamdomeene ja meile.