Loo veebileht ChatGPT AI abil!
Loo WordPressi veebileht AI abil
Kas teadsid, et sa ei pea oskama veebilehe loomiseks koodi kirjutada? Meil on mitu võimalust veebilehe loomiseks ilma, et peaksid kirjutama ise kasvõi ühte koodijuppi. Alljärgneval lehel saad lähemalt lugeda, kuidas ChatGPT abil veebilehte luua. ChatGPT on tasuta AI tööriist, mis saab sind abistada praktiliselt kõigega. ChatGPT AI teab, kuidas koodi kirjutada, luua veebilehte või sisu. Teenus saab anda sulle nippe ja nõuandeid ka vastavalt sellele, millised on sinu veebilehega seotud väljakutsed ja eesmärgid.
Loo veebileht tehisintellekti abil
Mis on ChatGPT?
ChatGPT on tasuta ja seda on ülilihtne kasutada. Pead looma tasuta konto siin. Seejärel saad küsida küsimusi või teha päringuid, millele AI annab sobiva vastuse.
Tööriist võib ka vastuse ümber sõnastada või tõlkida. Samuti võid paluda, et vastus oleks esitatud teatud kõneviisis või hoopis kuulsa inimese moodi.
Ainus ChatGPT kasutamise piirang on sinu enda kujutlusvõime.
5 lihtsat sammu – loo veebileht tehisintellekti abil
Tahad luua WordPressi veebilehe ChatGPT abil?
1. Otsusta, mis tüüpi veebilehe soovid luua ning mille jaoks seda kavatsed kasutada.
2. Seejärel on sul vaja veebimajutusteenust. Domeenikeskuse valikus on mitmeid WordPressi veebimajutuspakette.
3. Loo tasuta ChatGPT konto või logi sisse Google’i või Facebooki kaudu.
4. Kasuta ChatGPT tööriista soovituste saamiseks: milliseid tööriistu, pistikprogramme või teemasid sinu veebilehel võiks kasutada. Tööriist võib luua sulle ka lihtsa veebilehe ülesehituse ja disaini, mis sobib sinu visiooniga.
5. Ehita oma veebileht WordPressi platvormil, kus saad valida teema, luua lehti ja lisada sisu.
ChatGPT annab sulle tehnilist tuge ja vastab mistahes küsimustele, mis võivad veebilehe loomise käigus tekkida. Kui vajad abi, võid alati ühendust võtta ka meie klienditeenindusega veebivestluse, meili või telefoni teel.
Kasutades ChatGPT abi oma WordPressi veebilehe loomiseks saad protsessi muuta sujuvaks ja luua kvaliteetse veebilehe.
Vali veebimajutuspakett ja domeeninimi
Enne, kui hakkad ChatGPT abil oma veebilehte looma, on oluline valida sobiv domeeninimi ja WordPressi veebimajutuspakett. Sobiva veebimajutuspaketi valimisel töötab sinu veebileht just nii nagu peaks.
Vali veebimajutuspakett vastavalt funktsioonidele, mis on sulle olulised, sh kasutajasõbralik kontrollpaneel, mille vahendusel on oma veebilehte lihtsam hallata.
Oluline on kaaluda ka valitud teenusepakkuja turvafunktsioone. Need tagavad veebilehe sujuva töötamise ilma, et peaksid kartma küberrünnakuid või tehnilisi probleeme.
Disaini oma veebileht tehisintellektiga
Järgmise sammuna saad testida, kas ChatGPT saab luua veebilehe koodi.
Oma näites palusime AI-l kirjutada HTML-koodi, mis looks meie soovitud lehed. Esimese näitena palusime luua kodulehe malli, mis kasutaks Bootstrap disaini.
Päring: Loo Bootstrapiga disainimall minu kodulehele. Päises peaksid olema vähemalt järgnevad menüüd: avaleht, teenused, portfoolio, blogi ja info meie kohta.
Vahel võib robot lõpetada töötamise, kui tuleb kirjutada pikemaid skripte. Kui see juhtub, on sul kolm valikut:
• Jätka skripti – lase järgmise päringuga ChatGPT-l jätkata seal, kus varem pooleli jäi. Soovitame seda varianti aja kokkuhoidmiseks.
• Loo vastus uuesti – klõpsa vestlusakna kohal olevat nuppu. Seejärel kirjutab robot eelmise vastuse uuesti nullist. Sul võib tekkida aga sama tõrge.
• Uus vestlus – vajuta üleval vasakus nurgas olevale nupule, kui eelnevad variandid ei töötanud.
Pea silmas, et sa ei saa tugineda järelküsimustele, vaid pead alustama algusest peale.
Järgmise sammuna palusime ChatGPT-l luua blogilehe malli, kasutades sama meetodit.
Jätsime meelega välja Bootstrapi disainiküsimuse, kontrollimaks, kas robot mõistab eelneva päringuga seotud konteksti.
Päring: Loo veel üks blogilehe jaoks. Sellel kuvatakse kõik blogipostitused kaardidisaini formaadis.
Lisaks veebilehe mallikoodi kirjutamisele saab robot luua ka teatud elemente. Siin on näide selle kohta, kuidas robot loob lihtsa kontaktivormi.
Päring: Loo lihtne leht, kus on kontaktivorm. Sellel peavad olema järgnevad väljad: nimi, e-posti aadress ja telefoninumber.
AI-malli saab kasutada ka CSS-koodi loomiseks, et kohandada teatud disainielemente nagu kirjatüüp, veebilehe värvigamma ja elementide suurused.
Proovi integreerida ChatGPT skriptid olemasolevale WordPressi teemale ja mallile. Niimoodi ei pea sa looma malle ja lehe paigutust nullist ning saad keskenduda uute disainielementide lisamisele.
Loo veebilehe sisu ChatGPT abil
Oma keeletöötlusvõimele on ChatGPT eriti levinult kasutatud veebilehe sisu loomiseks. AI vajab ideede genereerimiseks ainult loetud sekundeid.
Võid tehisintellekti kasutada näiteks selleks, et luua sisu lehtedele või blogipostitustesse.
Alustame sellest, et palume ChatGPT-l luua sisu lehele, mis räägib ettevõttest. Sellisel juhul tuleb päringusse sisestada oma ettevõtte oluline info, et robot mõistaks konteksti.
Päring: Kirjuta minu ettevõtte veebilehele kirjeldus. Minu ettevõtte nimi on Näidis Kohvimaja ja see tegutseb Helsingis kaubanduskeskuses. u kohvik impordib kohviube Brasiiliast ja pakub klientidele kvaliteetset kohvi suurepärase klienditeenindusega. Ettevõte on tegutsenud alates 2023 aastast. Kirjuta tekst, mis on informatiivne, aga mida on lihtne lugeda.
ChatGPT võib kirjutada sinu veebilehe jaoks blogipostitusi. SEO eesmärgil saad päringusse sisestada ka kindlad märksõnad. Palusime ChatGPT-l kirjutada blogipostituse, mis räägiks kohvikukultuuri arengust viimasel 25 aastal.
Päring: Kirjuta blogipostitus selle kohta, kuidas kohvikukultuur on viimasel 25 aastal arenenud. Tekstis peavad olema vähemalt järgnevad sõnad: kohviuba, kohvik, kohvikukultuur, Brasiilia kohv. Kirjuta vähemalt 300 sõna. Kaasake prantsuskeelsed sidekriipsud ja selged laused. Tekst peaks olema lihtsasti loetav ja informatiivne.
Kui soovid kirjutada konkreetse sihtrühma jaoks, võid paluda, et AI looks sisu teatud stiilis, mis sobiks just valitud sihtrühma jaoks.
Näiteks võid paluda, et AI selgitaks teemat lihtsas keeles, mis sobib ka koolilastele.
Päring: Selgita erinevate kohviubade erinevusi nii, et kaheksanda klassi õpilane saaks sellest aru.
Pea aga meeles, et ChatGPT ja teised AI sisutööriistad ei suuda luua sinu veebilehele täiuslikku sisu. Kvaliteetse sisu jaoks on ikkagi vaja, et inimene toimetaks ja parandaks teksti.
ChatGPT kasutamise probleemid ja piirangud
Ehkki ChatGPT on võimekam kui teised AI-tööriistad, on ka sellel omad puudujäägid.
Hetkel peitub peamine probleem info täpsuses. AI mudel võib anda kasutajale usutava, kuid vale vastuse. Seda seetõttu, et see ei saa kõiki andmeid hallata.
ChatGPT info pärineb eelkõige 2021 aastast. Kui OpenAI sisestab süsteemi 2022 aasta info, võib tulemuseks olla vananenud info praeguse teema jaoks.
Seetõttu tuleb ChatGPT vastuseid kontrollida enne, kui kasutad neid oma projekti jaoks. Kasutades AI-loodud veebisisu, mida pole reaalne inimene töödelnud ja toimetanud, võib brändi maine saada kahjustada valeinformatsiooni levitamise tõttu.
Sama kehtib tehniliste küsimuste puhul. Kui lood veebilehe AI abil, peaksid koodi testima näiteks selliste teenuste nagu Replit abil enne, kui lisad koodi oma lehele.
Mille jaoks saab veel tehisintellekti kasutada?
ChatGPT saab abistada mitmete veebiarendusprojektide juures
Näiteks saab Full Stack arendaja kasutada seda järgnevatel eesmärkidel
• Koodijuppide ja teatud funktsioonide rakendamiseks.
• Veebilehe arendusprojekti tehniliste küsimuste vastamiseks, näiteks teatud programmeerimisküsimuste selgitamiseks.
• Tööriistade ja ressursside soovituste leidmiseks, et parandada oma töötõhusust ja muuta arendusprotsess sujuvamaks. AI aitab ka disainida veebilehte või malle, luua sisuideid või luua lihtsa kava veebilehele.
AI keerukus
Kuidas ChatGPT töötab?
ChatGPT kasutab masinõppe tehnoloogiat nimega loomuliku keele töötlus (Natural Language Processing ehk NLP). Tänu sellele tehnoloogiale mõistavad, tõlgendavad ja loovad arvutid inimkeelt, kombineerides arvuti- ja keeleteaduse põhimõtteid.
NLP-mudelit kasutavad ka näiteks Google Translate ja Siri või teised tööriistad, mis annavad sõnasoovitusi, kontrollivad plagiaati vms.
OpenAI on aga eriline, kuna ChatGPT on välja õpetatud RLHF-meetodil (Reforcement Learning from Human Feedback). See tähendab, et vastuste mõõtmiseks ja hindamiseks kasutatakse inimeste tagasisidet.
Insenerid kasutavad Proximal Policy Optimization (PPO) algoritmi, et tugevdada õppesüsteemi ja luua ChatGPT-st paremaid vastuseid.
OpenAI sõnul suudab ChatGPT imiteerida inimeste vestlusmustreid. Vestlusformaadi tõttu saab robot vastata järelküsimustele, mõista eksimusi või lükata tagasi ebasobivaid päringuid.
Seetõttu on ChatGPT tunduvalt kõrgemal tasemel kui praegused AI-abilised nagu Siri või Alexa, kuna need ei ole treenitud edasi-tagasi käiva vestluse jaoks.
Kokkuvõte
Tänu tehisintellekti arengule on nüüd võimalik kasutada tehisintellekti veebiarenduse jaoks.
ChatGPT saab aidata luua veebilehte, luues vajalikke koodijuppe ja soovitusi, mille abil saad arendusprotsessi muuta kiiremaks.
ChatGPT-l ja teistel AI-tööriistadel on aga omad puudujäägid. Näiteks võid saada oma küsimusele vale või suisa kahjuliku vastuse.
Seetõttu on oluline meeles pidada, et ehkki ChatGPT aitab aega säästa, tuleks kogu AI-sisu siiski üle kontrollida enne, kui sellise sisu avaldad.
Korduma kippuvad küsimused ChatGPT ja veebiarenduse teemal:
- Kas ChatGPT kasutamine oma veebilehel maksab midagi?
Vastus: ChatGPT kasutamine võib olla tasuline olenevalt sellest, kuidas seda kasutad Kui kasutad seda ainult aeg-ajalt, on see tasuta. Kui kasutad ChatGPT teenust rohkem, võib see olla tasuline.
- Kas ChatGPT kasutamiseks pean olema tehniline ekspert?
Vastus: Sa ei pea olema ekspert selleks, et ChatGPT teenust oma veebilehel kasutada. ChatGPT kasutamine on lihtne, kui sul on vajalikud tööriistad ja juhised (nagu API).
- Kas ChatGPT saab asendada inimest veebilehe klienditeeninduses?
Vastus: ChatGPT ei pruugi täielikult asendada inimesi klienditeeninduses, aga see saab aidata natuke koormust vähendada, vastates lihtsatele küsimustele ja pakkudes klientidele personaalset teenindust.